Com funciona la demoràcia?

Els alumnes de 4t de Primària estan estudiant com funciona la democràcia. Han creat uns partits escolars i han presentat les propostes que realitzarien per millorar la nostra escola.

Al llarg d’uns quants dies han estat treballant com si fossin partits polítics sense cap ideologia, sinó amb mentalitat de promoure propostes que milloressin la nostra escola. Cada partit polític, cada grup d’alumnes, van preparar els seus objectius, els seus fulletons o pòsters i, fins i tot, els seus mítings per tal de convèncer als altres companys de que les seves propostes eren les millors i que valia la pena votar-los. A les eleccions van participar els seus companys i altres alumnes de diferents cursos així com part del professorat.

Al final, les propostes per a la millora del col·legi del “partit” guanyador van ser presentades al director de l’escola. Tot plegat ha estat una boníssima manera d’endinsar-se en tot el que implica treballar en democràcia. Esperem que moltes de les propostes es portin a terme!


Lideratge ètic
Galeria