IV Jornada de la Lliga Adejo

Aquesta jornada d'escacs va ser molt emocionant. Hi havia tensió entre els participants. Qui guanyaria? Qui perdria? La nostra escola es va esforçar tot el que va poder i va aconseguir tenir 4 equips.

La lliga ADEJO l'organitza l'Escola d'Escacs Josep Oms i es celebra al llarg del curs en diferents escoles, i enguany hi partcipa l'Arabell.

El passat 4 de març el menjador del col·legi es va convertir en una gran sala d'escacs. Cada taula equipada amb el taullell blanc i negre, damunt les peces alineades,  preparades per fer un moviment magistral, els temporitzadors a punt.

Vam rebre els partcicipants de les altres escoles i els seus pares  amb un berenar, i després de registrar-se i formar els equips, es van posar a jugar molt concentrats i en silenci.

La nostra escola es va esforçar tot el que va poder i va aconseguir tenir 4 equips: Arabell A, B, C i D.

Pel que sabem, l' Arabell A està situat entre els equips del capdavant de la llista perquè en les dues lligues anteriors l'equip ha estat un dels primers.

L'Arabell B ha anat millorant lliga rere lliga, ho fan molt bé! Els equips C i D van començar l'última jornada. Estaven formats per nenes de 3r i una de 5è de primària. Tot i això,van guanyar moltes partides. Sort en les pròximes jornades!

Clara Prim, Maria Sanz, Alba Serés 


Noticia
Articles relacionats