Marc Poza guanya un dels premis Pilarín Bayés

Amb el premi del Marc, Terraferma ja porta sis edicions seguides amb alumnes premiats.

Una nova edició dels premís Pilarín Bayés i un any més la nostra escola ha estat guardonada en la categoria de cicle mitjà. Amb aquest nou reconeixement el nostre centre ja és la quarta edició seguida que rep un premi en aquest certament literari infantil i juvenil. La temàtica d'aquest any era la solidaritat, s'hi han presentat més de 1.000 contes i hi ha hagut 15 guanyadors, un dels quals ha estat el Marc Poza, de 4t d'Educació Primària. 

Per acabar volem també fer un reconeixement als alumnes que han estat guardonats en anteriors edicions del premi Pilarin Bayès.

Any 2012- Guillem Pifarré

Any 2013- Max Mataró

Any 2013- Jan Poza

Any 2014- Jaume Roca

Any 2015- Àlex Jordan

Any 2016- Marc Poza

Noticia
Articles relacionats