Reunió informativa Batxillerat Dual

Quan
03 de Mar 2020 de 19:15h a 20:15h
On
Institució Lleida - Terraferma, Calle Lleida, Alpicat, España
Com arribar

Benvolgudes famílies,

Us convoquem a la reunió informativa que es realitzarà el proper 3 de març, a les 19:15 h al col·legi Terraferma, per a la presentació del 

“DIPLOMA DUAL / HIGH SCHOOL DIPLOMA” 

En la missió de potenciar el batxillerat i aprofundir el multilingüisme des de l’escola, hem signat recentment un conveni amb Academica Corporation, la principal institució de gestió educativa dels Estats Units i líder en educació virtual, amb més de 180 escoles, més de 100.000 alumnes presencials i 10.000 de virtuals. Mitjançant aquest conveni, volem implementar el proper curs escolar 2020-2021, un nou programa extraescolar de doble titulació de Batxillerat espanyol i nord-americà per a alumnes a partir de 3r i 4t d’ESO i 1r de Batxillerat del curs vinent

Gràcies a aquest programa, els nostres alumnes de 3r i 4t d’ESO i 1r de Batxillerat del proper curs podran estar matriculats a l’escola i simultàniament en un High School als EUA, cursant ambdós estudis alhora. El programa es realitza online. Els alumnes hauran de cursar un total de 6 crèdits nord-americans, que, juntament a la convalidació dels seus estudis a l’escola, els farà aconseguir, a més de la titulació obtinguda a l’escola, la titulació nord-americana de High School.

Són molts els valors i els avantatges que el Diploma Dual aporta als alumnes, entre les quals destaquen els tres objectius principals del programa:

  • Immersió lingüística: Tot el programa es duu a terme en anglès des del primer moment, i ofereix un contacte constant i directe amb els EUA.
  • Immersió tecnològica: 100% online, permet als alumnes treballar i desenvolupar-se en un entorn de futur, totalment digital.
  • Immersió personal: Afavoreix un gran nivell d’autonomia, responsabilitat i maduresa en la gestió del treball.

En aquest primer curs d’implantació del Batxillerat Dual n’estem molt satisfets tant del treball que estan fent els nostres alumnes així com la seva progressió en molts aspectes acadèmics i personals.

Tot esperant trobar-vos a la reunió, rebeu salutacions cordials,

Juan Carlos Hernando

Núria López

Directors