Sempre al vostre costat!

Durant el confinament continuem acompanyant als nostres alumnes d’Educació Infantil.

En les darreres setmanes vàries classes d’Educació Infantil i de la Llar han estat confinades. Al no poder venir els alumnes a l’escola, hem organitzat unes classes on-line perquè els nostres alumnes no perdin el contacte entre els seus companys i amb l’escola. 

Amb diferents horaris, han tingut classes d’anglès amb Miss Aisling, classes de música amb la Maylos i classes amb les tutores. Les classes amb les tutores estaven preparades per anar continuant amb la programació de l’aula. La tutora ha enviat a cada família per mail unes tasques on els pares han pogut imprimir i preparar per les classes on-line.

Cada dia després de saludar-nos hem repassat el llenguatge col·loquial i explicat un conte, la tutora explica la tasca programada i els alumnes la realitzen al moment. En acabar, deixem un momentet per saludar-nos i els nens ensenyen a la resta de companys la seva joguina preferida.

Les feinetes les guarden a la carpeta i quan s’acabi el confinament les duran a l’escola.

Estem contents perquè el confinament només dura set dies i després ja ens tornem a retrobar al col·legi.

Durant aquests set dies els nostres alumnes s’han vist per la “tele” com si fossin estrelles. Però el més emocionant és que no hem perdut el contacte, els hem vist feliços i contents i amb moltes ganes de treballar.

Els nostres alumnes són genials i els pares més. 

Moltes gràcies per adaptar-vos tant bé a les circumstàncies que estem vivint.

Ara, un cop més seguim acompanyant-vos a l’altre costat de la pantalla.

Competència global
Noticia